سیناوب، سامانه یکپارچه مدیریت نشریات ادواری است که توسط شرکت شریف پردازشگر دانش بر اساس استاندارد نشریات معتبر بین‌المللی طراحی و پیاده‌سازی است. این سامانه مورد استفاده بسیاری از دانشگاهها، موسسات و انجمن‌های علمی است. بسیاری از نشریات علمی از این سامانه برای مدیریت دریافت و ارزیابی مقالات، پیگیری و رهگیری وضعیت مقالات ارسالی و انتشار الکترونیکی نشریات خود استفاده می‌کنند. سامانه مدیریت نشریات علمی سیناوب در کنار دیگر سامانه‌های سیناوب از جمله سامانه مدیریت برگزاری  همایش‌های علمی سیناوب و سامانه مدیریت انتشار آثار علمی (سما) زمینه لازم را برای یکپارچه سازی تمامی اطلاعات علمی دانشگاهها و موسسات علمی فراهم کرده است.

نشریات جدید و برخی نشریات موجود که از سامانه‌ها و سیستم‌های خود رضایت چندانی ندارند همواره از سیناوب این سوال را می‌پرسند که چرا سیناوب بهترین سیستم مدیریت نشریات علمی است و مزیت آن نسبت به سایر سیستم‌ها در چیست؟ برخی دلایل به شرح زیر است:

 
- سیناوب بر اساس استاندارد نشریات معتبر علمی بین‌المللی طراحی و پیاده‌سازی شده است. 

- سیناوب دارای سیستمی ساده اما هوشمند، یکپارچه و پیشرفته است. 

- سیناوب همواره مورد اعتماد بسیاری از نشریات علمی کشور قرار گرفته است.

- سیناوب در راستای توانمند‌سازی انجمن‌های علمی فعالیت می‌کند و وبینارهای آنلاین انجمن‌های علمی را به صورت رایگان برگزار می‌کند. 

- سیناوب سامانه ویدیو کنفرانس برای برگزاری جلسات هیأت تحریریه را به صورت رایگان در اختیار نشریات و همایش‌های علمی کشور قرار می‌دهد.

- حدود 1500 نشریه علمی کشور از سیناوب استفاده می‌کنند.

- سیناوب بیش از 1.5 میلیون نفر کاربر دارد.

- سیناوب همواره این سیستم را با نمونه‌های خوب خارجی مقایسه کرده و به ارتقا و به روزرسانی آن بر اساس معیارهای استاندارد کمک می‌کند.

- کاربران سیناوب در کمتر از 10 تا 20 دقیقه کار با سیناوب را فرا می‌گیرند.

- سیناوب به صورت مرتب کارگاه‌های آموزش حضوری و آنلاین برگزار می‌کند.

- در سیناوب هیچ هزینه‌ای برای خدمات اضافی و آموزش دریافت نمی‌شود.

- سیناوب نماینده رسمی برای صدور شناسه DOI در ایران است و به تمامی دانشگاه‌ها و نشریات علمی پیش شماره اختصاصی ارائه می‌دهد.

- سیناوب شناسه DOI را با کمترین هزینه ممکن در اختیار نشریات علمی قرار می‌دهد. 

- سیناوب خدمات مشابه‌یاب ویژه مقالات فارسی (علوم انسانی) و مقالات انگلیسی را با کمترین هزینه ممکن در ایران ارائه می‌دهد. 

- سیناوب سایر سیستم‌های مورد نیاز پژوهشی از جمله سامانه مدیریت برگزاری همایش‌های علمی، سامانه مدیریت انتشار آثار علمی و سامانه طرح‌های پژوهشی را دارد.